STARÉ NOVINKY

5. prosince, 2010
Za vločkou vločka, z oblohy padá, chvilinku počká, a potom taje, Na staré sesli, sedí pan Lada, obrázky kreslí, zimního kraje. Ladovská zima, za okny je, a srdce jímá, bílá nostalgie, Ladovská zima, děti a sáně, a já jdu s nima, do chrámu Páně.... ehm na lyže :) Nicméně do dnešního mrazu agenta Mirka z Těšína si pustit můžete :) Pokud dáte přednost lenošení doma za pecí, můžete se mrknout na letní fotky ze Sna letní noci, Posázaví, Letní letné, Vyšehrátek, Lužických hor, Kutné Hory, a Sedlece.
13. srpna, 2010
Provedl jsem optimalizaci zobrazování fotogalerií. Jak? Po prvním zobrazení náhledu či fotky si prohlížeč data uloží do cache (a to na 10let). Pokud budete znovu prohlížet stejné album, nebudou obrazová data znovu generováná a stahována z www serveru! Tím dojde k markatnímu zrychlení při dalším zobrazování! LIVE FAST, DIE YOUNG ;)
22. července, 2010
Barcelona 2010Nastává okurková sezóna a tudíž update webu :D Malá Fatra 2010 V mezičase jsem s Hanicou podnikl návštěvu Barcelony a pak nedavno s přáteli přechod Malé Fatry na Slovensku. Obě záležitosti byli velmi příjemné, i když na Slovensku bylo ukrutné vedro a první den výšlapu na Rozsutec jsem potil kref.

25. února, 2010
Maroko 2010Fotky z cestování po Maroku, ve státě na nejzazším severozápadě Afriky. Jeho sousedy jsou na východě Alžírsko, na jihu Západní Sahara (uznáme-li ji za součást Maroka, pak Maroko sousedí na jihu s Mauritánií) a na severu dvě malé španělské exklávy Ceuta a Melilla. Marocká krajina je nejvíce ovlivněna třemi aspekty – pohořím Atlas, Saharou a atlantským pobřežím. Ve Vysokém Atlasu rozprostírajícím se ve středním Maroku najdeme i nejvyšší bod Maroka a celé Severní Afriky – Džabal Tubkal dosahující 4 167 m n. m. Atlantické pobřeží je ploché a stoupá do vnitrozemí k tabulovité krajině marocké mesety (kolem 800 m n. m.). Na východě a jihovýchodě přechází pohoří Atlas v alžírskou náhorní plošinu šotů a v nekonečné písky Sahary...
2. února, 2010
Kulaté výročí :) Uvítali jsme 100 000-ho návštěvníka mého skromného webu! (od roku 2004, kdy se všecky přístupy logují). A kdože je onen zoufalec zavátý nedopatřením na stránku mých Keců? Dne 2010-01-27 v 18:35:53 hodin, IP adresa 77.48.214.77, hostname snat-77.alfservis.cz, browser Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729). Mrkneme na RIPE.NET a odhalí nám skrytou pravdu: inetnum: 77.48.213.0 - 77.48.214.255 netname: ALFSERVIS-NET person: Jaromir Sebela Alf servis, s.r.o. Okruzni 17 Blansko 678 01 The Czech Republic. Gratulace!!!!! Máte u mne pivo pane Šebela, snad bláboly mé stály za váš ztracený čas :) Pochvala za používání Pandy červené :D

2. prosince, 2009
Amos OzTajemnou melodickou hebrejštinou se ve čtvrtek 15. října rozeznělo pražské knihkupectví Fišer. Patrně nejznámější izraelský prozaik Amos Oz zde za doprovodu své manželky představil autorským čtením svou knihu "Příběh o lásce a tmě", která vyšla v českém překladu. Fotka z autogramiády Ozzyho vyšla v Literárních novinách č. 44. Zapsala se jako premiérová reportážní v mé foto kariéře :D. Mimo tuto reportáž si můžete též prečíst recenzi na knihu v článku V pyžamu Amose Oze, od pilné redaktorčičky Táničky Janušovic :)

12. června, 2009
Cornwall 2009Fotky z cestování po Cornwallu v jihozápadní Anglii. Cornwall je znám svou divokou a pustou krajinou, rozsáhlým a rozmanitým pobřežím stejně jako mírným klimatem. Pro světové dědictví je důležitý cornwallskou dobou kamennou a industriální archeologií (historická hornická krajina). Je domovinou cornwallského národa, považovaného vědci za jeden ze šesti keltských kmenů. Přestože turistika tvoří významný podíl na místní ekonomice, je Cornwall jednou z nejchudších oblastí Spojeného království...
13. května, 2009
Tož přednáška o Africe proběhla 6.5. v čajovně Na Cestě - díky Lunku. Kdo nebyl prohloupil. Vybral jsem by oko 280 kusů foteček. Nu až se najde čas, mohl bych je nastrkat do speciálního alba tu na webu... uvidíme...
10. března, 2009
Afrika 2009Fotky z cestování po Africe konečně dodělány! Teď vybrat ty nejlepší a sestavit presentačku, to bude náročné ;) Když je venku nevlídně, nesmíte moc vzpomínat na potápění u ostrova Mnemba u Zanzibaru :( Hrozna deprese pak.

22. února, 2009
Afrika 2009První část fotek z cestování po východní Africe najdete v sekci fotky! Zbytek postupně dodělám a pak uspořádám nějakou přednášku. Opravdu slibuju ;) Každopádně k fotkám jsou napsané komentáře, dokud to mám v hlavě.

6. dubna, 2008
Přidal jsem fotky ze svátku Vlastíka a Sv. Patrika, Dančinych narozenin a pak starší záležotosti NGS v únoru lyžování v Albrechticích od Janičky. Taky jsem konečně (po roce) udělal mapu naší prázdninové expedice po Mexiku.

15. března, 2008
Přidal jsem fotky ze zimní lyžovačky NGS v Jizerkách a pak kolaudace na Smíchově.

3. listopadu, 2007
Podzimní PosázavíVybrané fotečky z Podzimního Posázaví, na rozdíl od léta provedeno pěšmo a proti proudu :) Vylezli jsme příkrým lesem na bájný vrch Medník, ze kterého je tam pěkná fotka se mnou, s Janou, a vrcholová s vlajkou. Med však nikde, tak leda houby ... malé s lysou hlavou ;-]

24. září, 2007
Sraz gympl 10 letJoj, letos je to 10 let, co jsme vypadli z gymplu. Je to mazec, ani mi to nepřijde. Někteří už mají jedno, někteří dokonce více děcek. Půlka ztratila svobodu, půlka stále odolává, uzda se však stále utahuje, utahuje, mě ale nedostanou! No každopádně vypadají všichni k světu, což koneckonců můžete posoudit z fotek ze srazu sami.

21. srpna, 2007
ZOO PrahaNa výročí neslavného obsazení republiky soudružskými tanky (abychom se podobné pomoci nedočkali opět, jsem [jakožto nezaslepený pacifista] nejen PRO radar, ale i PRO pořádné rakety - nenecháme si od bolševiků vyhrožovat no ne? :) tu máme fotečky ze zoologické zahrady v Praglu, co jsem byl teďkom o víkendu.

29. prosince, 2006
Rok se s rokem sešel a už nám ten starý končí. Z mého webu se pomalu ale jistě stává hrobka, zapadá a zapadá čím dál více do pavučin. No jo za dob studenského enthusiasmu jsem byl schopen napsat aspoň novinku jednou za měsíc, teď to je pouze za půl roku. Jó politici na ty tlachy mají agentury placene s našich daní, ale co obyčejny člověk? Je teda fakt, že čím dál víc lidí o sobě plácá na blogy kdejakou intimnost, vystavuje svůj ksicht v seznamkách a účastní se nejrůznějších realiti show, proč? Aby si jich konečně někdo všiml? Hned o sobě všechno vysypou, aby je mohl kdekdo zkonzumovat :) a kliknout jinam. Občas mě fascinuje, kolik lidi toho nakecají, to by byl datawarehouse. Být potichu jim připadá trapné. Dobře jim tak, já mám rad ty, se kterými můžu nerušeně mlčet :) PF2007!
9. srpna, 2006
El Tajin pyramidesHuž jsem se z Mexika zdárně vrátil. Snad to i přežiju, zatim teda nepozoruju známky malárie, dengue nebo jine neplechy a proto jsem se hned zapojil do pracovniho procesu :[. Přesto však se najde čas na vyvolávání fotek - na stránce Fotky se bude postupně objevovat materiál z cesty, tak to mužete očumovat.

30. cervna, 2006
La Venta - olmécká hlavaVillahermosa (Tabasco), Mexico: Jsem na velke dobrodruzne latinsko-americke ceste po stopach Aztecu, Olmecu a Mayu smerujici z Mexico City do tropu na jih. Poloostrov Yuacatan, Belize, Quatemala, pripadne Honduras. On-line cestopis z cesty naleznete na expedice.blogspot.com a taky nejaky fotky z cesty - expedice.myphotoalbum.com!

26. května, 2006
Přátelé, přátelé, volby se blíží a Vy si jistě nenecháte ujít šanci zvolit své zástupce do dolní komory parlamentu. Kdyby jste náhodou tápali, který že to lístek je ten správný, tak vězte že č.11 - support for SNK Evropští demokraté www.snked.cz!. Nenecháte se přece zmanipulovat tzv. předběžnými výzkumy veřejného mínění a jejich 5% hranicí, případně obecně hlásanou demagogií politiků velkých stran o tom, že nemá smysl volit malou stranu. Je to ve Vašich rukou :-) Nejste žádné ovce, no ne?
4. května, 2006
POZOR: změna mailové adresy. Protože denní dávka spamu do mojí schránky překročila 60, rozhodl jsem se zrušit starou mailovou adresu a nahradit ji novou . Pokud mě máte v adresáři uloženého, změňte si adekvátně kontakt díky!
2. března, 2006
Přátelé, ačkoli to vypadá, že už mému weblogu zvoní hrana (aktualizace jednou za rok :-/), statistika návštěvnosti utěšeně roste! S jistou hořkosti jsem uvítal jako 30tisícího čtenáře ROBOTA od korporace Mrkvo$oft 2006-02-28, 17:05:29, IP: 65.54.188.140, msnbot.msn.com, msnbot/1.0 (+http://search.msn.com/msnbot.htm). Jak symbolické - nikoliv lidé, ale roboti budou čtenáři vaši stránek. Pak si budou roboti nejen číst, ale i psát své weblogy sami (což se koneckonců děje už teď - dnes Vám píšou do anket reklamu :-). Pak budou umět i heuristické metody a třeba dostanou i kousek intuice, no nakonec přijdou i na důvod vlastní existence. Jestli lidi nejsou v podstatě stejní. No já předce nejsem robot ne? myslí si většina z Vás. Potřebuji jistý "duševní rozměr"... Dost ale filosofování, aby to neznělo tak depresivně, tak 29999 a 30001 návštěva byla z J359h19.vse.cz respektive J359h20.vse.cz - na JM359 učim, tak to byli nějaci študáci - tož snad má výuka za něco stojí :-) Taky se Vám zdá, že čas běží moc rychle? Zase je už noc, a nestihl jsem toho moc. Utíka mi mezi prsty. 3roky na doktorandovi jsou skoro fuč ani jsem se nenadál, Ameriku jsem neobjevil, přijde mi, že je všechno už vymyšlené, zbytečné a hrozně složité. Psaní vědeckých prací a vymýšlení teorií mi nejde a trvá mi to dlouho.... ach jo, asi jsem špatnej vědec. A co by na to řekl Patočka?
27. srpna, 2005
Čas je neuprosny, v průběhu posledního měsíce horko těžko finišuju náležité zkoušky doktorandského studia. Můžete si přečíst novou esej "O vědě" určenou do filosofie vědy (FIL901), a pak taky příspěvek "Outsourcing IT v malých a středních firmách", který budu mít na konferenci na Technické univerzitě v Liberci, rozšíření bude určeno na kurz Strategické řízení informačních systémů (IT_901). Další práce vzniká o nasazení znalostních systémů v malých a středních firmách (IZI901).
31. července, 2005
Support CzechTek!Support CzechTek! Přestože jsem se během víkendu účastnil jiné akce a to na Malé Skále, podpora! Opět se ukazuje, že policie v tomto státě mlátí mladé lidi místo toho, aby honila zloděje, kriminálníky a jiné dacany. Pořádáte koncert pro nácky nebo komunistickou párty? Zakročí těžkooděnci slzným plynem? Ne. Chcete se bavit na Czechteku? Dostanete vodním dělem. Je to prostě hnus a proti hnusu je potřeba se postavit a podobné "zásahy" odsoudit - Přijďte i vy podpořit nesouhlas se zásahem proti Czechteku v pondělí 1.8. 15:00 před ministerstvo vnitra na Letné. RESPECT!

20. července, 2005
Soutěž o babu webu!Začalo nám svítít Slunce a po přechozí depresi, přichází prázdninová soutěž - Volba královny krásy webu hejtmanek.net! Bo si myslim, že je ženská krása inspirující a léčí deprese jako Slunce, rozhodl jsem se uspořádat tuhle akci. Nominoval jsem nedobrovolně 16 adeptek (omlouvam se těm, které se nekvalikovaly), z výcvaků co jsem za dlouhá léta nafotil. Hodnotit budete Vy čtenáři webu a to tak, že do komentáře k fotce u své favoritky napíšete obdivné, pochvalné a lichotivé výroky. Baba, která dostane nejvíce komplimentů vyhraje a stane se Královnou - dostane korunu a bude ode mne pozvána na večeři :-)) Upozorňuju, že se hodnotí modelky, nikoliv mnohdy bídné umělecké provedení fotografií :)

26. června, 2005
Takže už je za oknem jasno a já pořád bdím, aby mi nebylo tak smutno, naprogramoval jsem web tak, že na úvodní stránce se bude náhodně vypisovat pozdrav "Ahoj!" v jednom ze zhruba 800 jazyků celého světa :-) Už na to zhruba hoďku klikám. Je to super - vždycky si představím, jak by tam asi bylo na vandru. (Sice si tim dělám traffic na počítadle :-) ale co naděláme) k tomu poslouchám "malou raní hudbu s Andělem". Hrají tam zrovna regee od Švihadla - Babylon - ó jak poeticky sladěné a je mi o něco líp, když už umím indonézsky "Bwena kau kwau!"
26. června, 2005
Je už skoro na ránem a přesto se mi nechce spát. Po dlouhé době mám zase chuť nachvíli zastavit zběsilou rychlost světa okolo mne. Dneska jsem byl na procházce na jižáku v lese v Kunraticích a kolem jsem to nepoznával, za poslední 3 roky vyrostlo kolem spousta nových baráků, totálně předělaný Chodov... Za 5 let nezbude z lesa nic, Praha bude až do Kolína. Místo lesa budou baráky kam se nastěhuju. Naše škola navýší budovy o další patro, pak o další a nakonec zavede e-learning. Všichni si budou křivit záda u displajů, messagingovat přes icq a já své studenty budu poznávat z .JPG obrázků. Fakt nevim, když si má člověk představit, že by tady měl bydlet... Přesto jsem v Praze i přes prázdniny: pořád, nestíhám do školy, do práce, mám pocit že dny jsou čím dál kratší. Seznam nicků na icq zato čím dál delší, že nevím kdo je kdo. No asi mám nějakou depresi čico - There's no future? jak zpívali Sex Pistols? Taky nepřišli na to jak z toho ven... Viděl jsem u Václavka (taky na webu) pohled z bytu co si koupil - kostičky paneláků kolem dokola - Legoland. A Václavek je z Jeseníku - jak to může vydržet? Žádné lesy, žádné hory, tolik lídí, všichni cizí. A spěchají a kam? Své smrti dokořán :-) Taky Vám přijde život naprosto absurdní? Absurndní weblog. Absurní zpovědi bloggerů do anonymního světa internetu, kde nikdo nikoho nezná, ale všichni o sobě vědí.
22. června, 2005
fotky z rodinné oslavy u Králů kdy měl Olda 50Konečně jsem vyvolal fotky z rodinné oslavy na statku v Bechově u Králů kdy měl Olda 50. Takže se rodino můžete na to podívat. Není to všechno, vybral jsem jen to nejlepší - většinou jízda na koních. Originály případně dostanete na CD - teda nevim kdy, ale někdy určitě :-)

13. května, 2005
Mozilla Forefox - Take The Web Back!Mozilla Firefox - Take The Web Back! Važení přátelé Internetu, pokládám za důležité prostřednicví své autority představit Vám prohlížeč webu (browser), který by měl používat každý. Pro mnohé je BOHUŽEL Internet synonymem modré ikonky E - Microsoftího Internet Exploderu (IE). Microsoft ze své monopolní pozice prosazuje a nutí uživatele používat software, který nesplňuje standardy internetu, ba co víc, používá technologie (ActiveX) ohrožující váš počítač virovými napadeními a spyware. Zahoďte IE a nainstalujte si browser Mozilla Firefox je to rychlý, bezpečný a spolehlivý internetový prohlížeč, který vám umožní bezstarostné brouzdání po webu. Obsahuje řadu doplňků usnadňující browsdání stránek (doporučuju např. AdBlocker - odstraňuje otravnou reklamu na stránkách atd.). Buďte chytří - používejte Firefox!

28. dubna, 2005
Dubnový výběrProtože uběhl další měsíc příchází novinka, aby se návštěvníci nenudili :-). Měl jsem chvíli času a prolézal jsem archiv. Našel jsem tam reportáž z fajn akce - Poezie bez Hranic - Olomouc 2004. Dělal jsem tam nějaky fotky na soutěži básníku SLAM POETRY. Jaká je vlastně poezie? Můžete kouknout v Dubnovém výběru. Přihrál jsem tam taky pár povedených výcvaků tvorů co má sestra doma.

13. března, 2004
Portréty CZ Flektogon 50/2,8Portréty na sklo Carl Zeiss Flektogon 50/2,8. Koupil jsem si redukci na starý objektiv Carl Zeiss Flektogon 50/2,8 co měl otec na Praktice. Pevné sklo je pevné sklo, žádnej shiťáckej zoom. Včera jsme byli ve městě a něco jsem nafotil. Vypadá to moc dobře. Doufám, že mě ženské nezabijí, že to tady zveřejňuju, ale je to moc hezké - byla by škoda, kdyby mi to leželo doma na disku :))

10. února, 2005
Petice Zrušme komunisty Není-li ti svoboda lhostejná, podpoř i ty petici za zrušení komunistů. Pasivita občanů této země vede k vzrůstající síle netoleratních a zakeřných hnutí. Mnoho z vás rezignuje na věci veřejné, bo jsme znechuceni politikou. Ale to je voda na mlýn diktátorským režimům a vládám pevných rukou bez rozumu, moudrosti a kritiky - Bděte! Komunisti jsou zločinecké svině.

18. ledna, 2005
!10 000 návštěvník webu hejtmanek.NET od zavedení logu 22. března 2004! Mám radost kolik lidí mi na web a aplikace hostované na hejtmanek.NET již vlezlo. Díky, má aktivita nepřichází zřejmě vniveč. A kdo že je ten 10 tisící návštěvník? Tády, dady dá: IP adresa 146.102.90.86 doménové jméno kxsvid01.knet.vse.cz dne 17.1.2005 v 0:37, a lezl na část Diskuse. Dokonce jsem vypátral, že to byla Danielka a vyhraje ode mne ještě nevím co... Asi velkou pusu :-)
16. ledna, 2005
Redbull Crashed IceZima je zpátky! Protože mi ujel vlak, sem musel o víkendu zůstat v Praze. A tak jsem se šel podívat na šílenost Redbull Crashed Ice. Závod na bruslích v ledovém korytu z Hradu do Nerudovky. Maso to bylo - jak na trati, tak u trati. Kdo tam nebyl se může podívat na fotky.

8. ledna, 2005
Jaro je tady! Při večerní procházce z práce se mi něco nezdálo - teplo? Celý rok se teším, až bude konečně pořádně sněžit, abych se mohl zkoulovat a teď tohle! To předce není fér. Ostatně stesky jsou malicherné oproti vlnám tsunami. Njn. kdyby to, co se vylilo do Indie, nasněžilo, už bych byl na běžkách a nepsal tyhle žvásty do webu.
24. prosince, 2004
PF2005 - klik na full size přániUž jsem opět o rok starší, jestli to takle rychle půjde dál, budu zachvíli důchodce. Když tak vidím, jak se belhají po městě, moc jim nezávidim. Jako když Vás bolí hlava a litujete, že jste si nevážili stavu, kdy vám bylo hej. Tedy fakt si vážim toho že nejsem důchodce! Vlastně jsem chtěl popřát všem lidem dobré vůle VV a PF 2005!

19. prosince, 2004
RisoulMinulý týden sem si sbalil boty, lyže, foťák a vyrazil nad mraky - konkrétně do francouzkého Risoul v jižních Alpách. Neberte to za ty prachy - sice sněhu bylo málo, ale zato slunko zas to stálo. ...jen blbci češi jedou lyžovat někam, kde jsou holé stráně :)

18. listopadu, 2004
17. listopadVčera tomu bylo 15 let začátku demokracie, kdy komouší táhli od válu. Jen kdyby tam zůstali - ale protože nejsme jako oni, nebudeme je pro jiný názor zavírat. Byl jsem účastníkem vzpomínkového pochodu Prahou. Ten kdo nebyl se může podívat aspoň na fotoreportáž.

16. listopadu, 2004
Po roční pauze jsem vzkřísil anglickou verzi mého webu - a to tak, že jsem přeložil úvodní stránku alias novinky. Třeba to někomu k něčemu bude... ale abych napsal pravdu, nelíbil sem spíš ten starý design.
6. listopadu, 2004
Pořídil jsem k foťáku telesklo EF 55-200 4,5-5,6 USM (ekv. na kinofilm 90-300), abych mohl fotit holky pěkně z dálky :-) Nějaky testovací fota z pokoje Modelka 1,Modelka 2, Modelka, Danielka, kočárky. Nicmoc kvalita, ale bylo to foceny z okna a při docela velké tmě (na ISO3200).
25. října, 2004
Mlha - že by se dala krájet. V tomto melancholickém splýnu jsem vzal 300D na stativu do parku a na hřbitov v Moravském Berouně - nejlepší kousky: cesta, na poli, deprese, melachnolie Jakubova<, hřbitov. Ještě do toho mírně pršelo a foukalo, aby zážitek byl více intenzivní...
20. října, 2004
Výtečná hláška. Víte co se stane, když si chcete zahrát s holkou counter-strike? Ne - tak se koukejte (z mé icq diskuse)
20:14:38 Kubis: zahraješ cstrike?
20:14:57 kukulik (petra): Kubis, ja jsem romanticka divka. co to je?
20:15:02 kukulik (petra): to je nejaka poloha?
20:15:30 Kubis: :-D
... a potom na co ženy nemyslí :-)
17. října, 2004
Článek pro Systémovou Integraci - Architektury a SAP Netweaver - Článek přináší historické ohlédnutí na řešení technologické architektury a seznamuje čtenáře s novým přístupem - použitím webových služeb pro integraci podnikových aplikací - jako důsledek rostoucí heterogennosti nasazovaných aplikací, používaných technologií a vlivu Internetu. Ve druhé části je teoretický model konfrontován s přístupem firmy SAP, která představuje novou platformu SAP NetWeaver – podnikové aplikace založené na webových službách.
30. září, 2004
Místo letošní dovolené jsem si koupil digitální zrcadlovku Canon EOS 300D. Je s tím radost fotit :-) Ne kompakt už asi do ruky nevemu! Mrkejte na První fotky s digitálním rebelem. Fotky jsou resizovany, nedoostřeny a hodně komprimovany - na originály však neni na serveru místo.
30. srpna, 2004
Tip z trochu jiného vědeckého soudku - totiž fyziky a astronomie - pro všechny fanoušky knihy Elegantní vesmír autora Briana Greenea máme dobrou zprávu - Brian napsal svou druhou knihu Kosmická příze - Prostor, čas a podstata reality, kterou pro vás všechny v současné době připravuje můj kamarád Olaf Klimánků - více na olaf.matfyz.cz
18. srpna, 2004
Fotky ze Silvestra 2003, Domašov nad Bystřicí. Byl jsem doma a oskenoval jsem fotky ze zrcadlovky - trošku pozdě ale předce. Snad se poznáte!
5. srpna, 2004
Víte jak se dělá věda? Horko těžko. Čím více publikací, tím jste lepší vědec. Ale napsat slušný článek dá práci. Už půl roku se snažím vyplodit filosofickou esej na téma Co je to věda? Docela by mě zajímal váš názor. Pokud mi chcete poradit učiňte tak v diskuzi Co je to věda?. Druhý článek se týká oboru - technologické architektury ERP systémů a je o tom, jak webové prostředí a služby pomalu a jistě vytlačují klasickou klient/server (a je to fakt složitý)
6. června, 2004
Státní podpora malých a středních firem v ČR - esej pro doktorandský předmet HP_901 Hospodářská politika - úvaha o podpoře podnikání z pohledu ekonomické vědy, představení možných podpor
21. března, 2004
Web Nejen Geografické Společnosti.
10. března, 2004
Abych tady jen tak neplkal, první výsledky mé "vědecké" činnosti: Internet jako zdroj informací pro marketing malých a středních firem - napsal jsem článek do časopisu Systémová integrace 4/2003 vydávaný Českou společností pro systémovou integraci. Jinak spolupracuji na projektu www.eMSP.cz - Program spolupráce univerzit a malých a středních podniků (MSP).
8. března, 2004
Konečně slibované fotky. Uploadoval jsem fotky z lyží Spital am Semmering v Rakousku 2004 a z lyžáku VŠE ve Špindlu 2004 . Pro ty, kteří si chtějí vybrané fotky stáhnout a uložit na svůj disk - řekněte si o přístup, vybraným jedincům bude poskytnut :-)
3. března, 2004
Právě dnes jsem čtvrt století tomhle světě. To je předci důvod sem něco napsat! Kde bych tak začal? Pernamentním snem? I když se to může zdát dlouhá doba, čas který je nám vyhrazen se mi zdá nicotným proti trvání vesmíru. Stejně tak pachtění se za nejrozličnějšími civilizačními hodnotami. Ať již si pod tím představíte materiální či ty druhé. Příkladem jest pachtění se za štěstím. Nebo láskou, nebo růstem, nebo si doplňte vlastní nejvíce vám vtloukanou hodnotu. Stále častěji si pokládám otázku Proč tady sem? a O co tady de? Jak jednodušší to mají lidé, kteří jdou přímo za svým cílem, ambicemi, bez myšlení, výkonní, nehledí, šlapou, šlapou a mažou...soukolí, mašinérii civilizace... a neptají se. Semletí a "socializovaní" lidé. A Vy? Jak to vidíte?
6. ledna, 2004
PF 2004! Tak nám rok zase utekl jako voda mezi prsty. Přeji všem lidem dobrého srdce, aby ten nadcházející prožili podle svých představ. Sliboval jsem, že budu psát častěji - měl jsem však velké oči - holt času není nazbyt a jsou důležitejší věci, než plkání na mém webu.
Asi nejdůležitější událostí loňského roku bylo rozhodnutí občanů této země vstoupit do EU. Myslím si, že přes všechna negativa, byl tento krok rozumný a uvážlivý. Staneme se tak členy kulturní evropské společnosti, která uznává lidská i majetková práva.
24. října, 2003
Krátký politický komentář: Česká televize v pondělí 20.10. v pořadu Fakta krásným způsobem přirovnala naše politiky k termitům - malému, slizkému, agresivnímu hmyzu.
Potrefené husy se okamžitě ozvaly a na sarkastickou a krutě pravdivou nadsázku budou regovat tím, že odmítnou přijmout zvýšení koncesionářských poplatků a zvýšení mizerného 1 procenta na vysílání reklamy. Aby se výše poplatků odvíjela a valorizovala podle ekonomiky státu (jako je to např. u důchodů) samozřejmě nepřichází v úvahu - Politici totiž potřebují televizi ovlivňovat! A pokud nevysílá podle jejich gusta, je to špatná televize. To že jsou politici ludry a občané tohoto státu jsou na ně právem nasratí, jsem se přesvědčil v minulé anketě.
23. října, 2003
Rozhodl jsem se trošku změnit design úvodní stránky. Teď, když jsem více než méně na internetu, se budu snažit více psát a seznamovat vás tak s novinkami a svými názory. Je stále mnoho témat, ke kterým je třeba se vyjadřovaz. IT nám dávájí možnosti, abychom tak učinili rychle, jednoduše a celosvětově. Bohužel či bohudík? Kolik bláznů zatracených vylévá své emoce prostřednictvím webových stránek? A kolik je čtenářů, kteří je přečtou až do konce? Doufám, že já své čtenáře najdu. Dneska jsem si pro Vás připravil úryvek z jedné písničky od jedné, řekl bych, už docela slavné kapely. Zkuste uhodnout, kdo to zpívá!

Všechno je před námi tak jako vždycky bylo,
dokonalé ksichty z reklamy,
na dokonalý život,
postavy z minulosti,
známosti z podvědomí,
vesele hlavou proti zdi,
dál v sladkém bezvědomí...
25. září, 2003
Byl jsem přijat k PhD. studiu na VŠE a stal jsem se interním doktorantem na katedře informačních technologií. Součástí povinností je i výuka studentů prvního ročníku. Budu dobrý učitel?
11. červen, 2003
Stal jsem se inženýrem! - po výborné obhajobě dilomové práce. 3. červen, 2003

Nové fotky z ing. čaje, Stromovky a Letohradu
8. duben, 2003
Předělal jsem úvodní stránku a kompletně fotogalerii - nyní máte k dispozici náhledy fotek.
11. březen, 2003
Obrázky z divadla Roosvelt's Tuesday aneb Večerní čaj inženýrský
25. únor, 2003
Fotky z loňské Mikulášské nadílky
24. únor, 2003
Roosvelt's Tuesday - Večerní čaj na počest narozenin, mé, MiZiho a ZVDho únorového vítězství.
18. únor, 2003
Moje nové Cirriculum vitae.
14. únor, 2003
S radosti v srdci a alkoholem v krvi vám mohu sdělit, že jsem udělal státní zkoušky z Informatiky, Vývoje a řízení IS: 2-2. Čímž jsem se stal 80% inženýrem, ještě musím dodělat diplomku (e-biz pro malé a střední firmy).
5. leden, 2003
Kubis jako DJ? Nalaďte si Radio (::Triton::)
2. leden, 2003
Fotky z gympláckého srazu!
20. prosince, 2002
Přeju Vám Veselé Vánoce a štastný Nový rok 2003! Chcete vědět o Vánocích celou pravdu?
6. listopadu, 2002
Poslouchejte tendlecten dobrej HIP-HOP - Peneři Strýčka Homeboye (PSH)!
30. října, 2002
Triton FTP server, nebo taky Triton HTTP server ale pouze pro lidi z kolejí VŠE. 1. října, 2002
Hledáte něco konkrétního? Přidal jsem vyhledávací okénko.
17. září, 2002
Fotky - IBM SME Outreach project for Tesla a.s. company.
17. srpna, 2002
Resource Base - IBM SME Outreach project for Tesla a.s. company.
7. srpna, 2002
Nové navigační menu a design
6. srpna, 2002
Gympl - stránky věnované naší třídě.
8. července, 2002
Nový Chat! aneb nechcete si se mnou pokecat!?
3. července, 2002
Save internet radios!
26. května, 2002
Nové fotky SOMADO a RK!
8. května, 2002
Příběh studenta Kuluila psaný do Rozvíjení tvořivosti.
6. května, 2002
Link na SO.MA.DO.!
1. května, 2002
Zapojte se do diskusního fóra!
10. dubna, 2002
Važení přátelé, s velkou radostí vám oznamuji, že jsem udělal statnici z ekonomie!!!!! U doc.Straky a za 2. Tady mi posilejte gratulace :))
26. března, 2002
PSP441 Interkultura - etika
6. ledna, 2002
http://kxhejj06.vse.cz Kubisův kolejní WWW server Triton (přístupný pouze pro RKnet!)
13. listopadu, 2001
PSP406 Psycho v personálním managementu a PSP435 Psycho v obch. činnosti podnikatele
1. října, 2001
Fotky Jason & Robin v Praze
17. září, 2001
Jediná doménová adresa je http://hejtmanek.net
17. září, 2001
Vítejte v ZS 2001. Jestli jste si ještě nevšimli, tak mé fotky byly vybrány jako representace školy na Kit Webu!
27. srpna, 2001
Můžete mě vidět i naživo!
24. srpna, 2001
Koukejte na nové fotky z letošního semestru! Dvořiště, PIS, Parukářka!
18. června, 2001
Pohádka o tom, jak Kubis k Bc. přišel a nové barvičky
25. dubna, 2001
Nová statistika přístupů - powered by PHP & MySQL.
8. března, 2001
Chcete si zahrát golf? Naučte se jeho pokojovou variantu! (dle kolegy Kobra)
1. března, 2001
Přibyly nové fotky z vánoční besídky a Karlových narozenin
13. února, 2001
No tak vás vítám opět v alma mater :((
24. ledna, 2001
Tak sem dostal razítko do indexu o řádném ukončení bakalářského studia a dal si hlavní specializaci IT.
2. ledna, 2001
Vítejte v novém roce. Napsal jsem první solidní aplikaci v PHP. Jmenuje se to FOTOGENerator
28. prosinec, 2000
25 nových fotek ze slavnostně - recesistické akce konané u příležitosti předávání bakalářských diplomů za přítomnosti špiček akademické i studentské obce :))
20. prosinec, 2000
Veselé vánoce a stastný nový rok 2001!!
Udělal jsem poslední bakalářku a kvalifikoval se do závěrečných bojů o titul Ing.
18. prosinec, 2000
Nějaké nové fotky z Prahy
27. listopad, 2000
První pokusy v PHP - viz. pozdrav vlevo :))
BTW ale aspoň ty volby do senátu dopadly dobře.
16. listopad, 2000
Tak co, jste spokojeni s výsledky voleb do krajů? Surp ne, komanči se vracejí?!
28. října, 2000
Jak jsem slavil republiku? Vznikla česká verze tHe siTe of +kubis+
3. října, 2000
Zaregistroval jsem si domény http://hejtmanek.net a http://ekubis.net
10. srpna, 2000
Jste připraveni na další akci? Náklad fotek z Kalby Účto pokračuje.
5. května, 2000
Nevíte jak se dostat "nahoru" ? My ano - mrkejte na Kalbu Účto!.
14. března, 2000
Fotky z lyží Rakousko 2000.
7. březen, 2000
Díkybohu jsem oslavil své 21. narozeniny :)) .. potom co jsem si rozbil hlavu v Rakousku.
8. prosince, 1999
Přidal jsem nějaké fotky z Prahy. Podívejte se - Fotky z VŠE.
17. listopad, 1999
10th výročí Sametové revoluce 1989.
13. listopad, 1999
Od teď můžete prohledávat celou moji site!
8. listopad, 1999
Nakonec mám i já debilní telefon. Pošlete mi SMSku.
25. říjen, 1999
Pamtujte si: "Big brother's watching you!" Podívejme se co jste zač.
©1999-2007 Ing. Jakub Hejtmanek
last upd.: 2 May 2013