Pravidla pokojového golfu

1. Každý hráč musí být vybaven svým vlastním vybavením - většinou jednou holí a dvěma koulemi.

2. Hra na hřišti musí být povolena vlastníkem jamky.

3. Na rozdíl od normálního golfu, cílem je dostat hůl do jamky a koule udržet mimo.

4. Pro nejlepší hru, hůl by měla být co nejpevnější. Vlastníkům hřiště je povoleno zjistit pevnost hole před začátkem hry.

5. Vlastníkům hřiště se vyhrazuje právo určit rozměr hole tak, aby nedošlo k poškození jamky.

6. Myšlenkou hry je udělat co nejvíce úderů do té doby, než je majitel hřiště spokojen. Nesplnění tohoto požadavku by mohlo vést k tomu, že majitel hřiště vám pro příště odmítne hru.

7. Je považováno za špatné, pokud se snažite hrát hned po příjezdu na hřiště. Zkušený hráč si obvykle vyhradí určitý čas na vyjádření obdivu nad celým hřištěm, především nad pěkně formovanými překážkami.

8. Hráči se upozorňují, že zmínka o jiném hřišti, na kterém hráli, nebo v současné době hrávají, majiteli hřiště, není přiliš dobrá. Rozzuřený majitel hřiště často poničí nákladné a nenahraditelné vybavení hráče.

9. Hráčům se doporučuje, aby s sebou měli pro každý případ pláštěnku.

10. Hráči by se měli předem ujistit, že jejich zápas byl přesně načasován, hlavně jestli se začíná hra na novém hřišti. Předešlí hráči bývají poněkud neracionální, pokud zjistí, že někdo jiný hrál na hřišti, které oni sami považují za soukromé.

11. Hráči by neměli předpokládat, že hřiště je vždy připraveno ke hře. Někteří hráči by mohli být uvedeni do rozpaků zjištěním, že hřiště je dočasně mimo provoz. Hráčům se doporučuje, aby byli v této situaci extrémně taktičtí. Zkušenější hráči si v tomto případě najdou náhradní metody hry.

12. Hráči jsou nabádáni k tomu, aby získali povolení majitele hřiště dříve, než se pokusí o zadní devítku.

13. Pomalá hra je doporučována, ačkoli hráči by měli být připraveni na změnu tempa na požádání majitele hřiště.

14. Výjimečných výsledků ve hře se dá dosáhnout opakovanou hrou na stejnou jamku za zápas.